+380 93 9447682

Розвиток критичного та креативного мислення

Розвиток критичного та креативного мислення
 

Успішне навчання, спілкування, емоційна стійкість людини залежать від злагодженої роботи усіх систем. Будь-який когнітивний процес – це взаємодія багатьох систем мозку, які знаходяться в обох півкулях. При недостатній кількості нейронних зв’язків між півкулями мозку знижується міжпівкульна взаємодія.
Є секрети, які зроблять процес навчання простішим та зрозумілішим.

Для дітей дуже важливо починати навчатися вчасно. Мозок повинен бути готовим до навчання. У кожної дитини своя швидкість розвитку, тому існує поняття віку шкільної зрілості. Більше 30% дітей мають труднощі з читанням та письмом наприкінці початкової школи, а деякі навіть у восьмому класі погано читають. У таких дітей  уся когнітивна міць мозку витрачається на порозуміння з буквами, і тому навіть якщо така дитина прочитає текст, зрозуміти його сил уже не вистачає, і будь-яке питання за темою заведе її у глухий кут.

А секрет полягає у розвитку дрібної моторики. Дитина повинна ліпити, вирізати ножицями, перебирати бісер, гратися з сенсорними коробками, робити пасочки з піску, адже усе це впливає на мовленнєві функції. Якщо не розвивати дрібну моторику, то мозок не працюватиме на повну силу.Музика бере участь у розвитку людини і сильно впливає на структуру та якість нейронної мережі. Вухо слухає, а чує мозок. Коли людина слухає музику, вона звикає звертати увагу на дрібні деталі, розрізняти звуки та їх тривалість, і саме тоді формується тонке огранювання нейронної мережі. 

Заняття з теорії креативного та винахідницького мислення ефективні для всіх, хто займається,незалежно від віку та здібностей.. Якщо ми говоримо про формування іншого погляду на життя, то зі світоглядної точки зору це доступно усім, хто займається. З точки зору володіння інструментами – комусь краще даються прийоми фантазування, а комусь – прийоми логічних операцій. Такі заняття допоможуть дітям розвинути винахідницьке мислення, творчу уяву.

Не вірно введені дані