Ейдетика

Ейдетика

 

Ейдетика (від давньогрецького слова ‘ейдос’ – образ) – це методика розвитку образного мислення. Заняття з ейдетики тренують фантазування, уяву, розвивають мовлення, образне мислення та пам'ять.Пам'ять є функцією мозку, оскільки мозок дає змогу класифікувати, зберігати, знаходити й відтворювати сприйняту інформацію. Як і будь-яку функцію, пам’ять можна і потрібно розвивати шляхом тренувань. Людина отримує за свої життя величезну кількість інформації, однак більшу частину її забуває. Більшість людей вважає, що хороша (і особливо феноменальна) пам’ять або є, або її немає, і людина не в змозі на це вплинути. Однак це не так. Заняття з ейдетики допоможуть оволодіти здібностями, які вважаються привілеєм лише обдарованих людей. Ті, хто раніше скаржилися на погану пам’ять, після проходження навчання можуть швидко запам’ятовувати довгі ряди слів, іноді навіть іншою мовою, складні таблиці чисел, формули, багатосторінкові художні тексти та іншу інформацію – межі пам’яті розширюються у 2 – 10 разів. 

І такі можливості, при яких пам’ять практично не має меж, відкриваються перед кожним, хто вирішить тренувати свій мозок. Вченими доведено, що видатна пам’ять відображається на основних характеристиках особистості – на мисленні, уяві, поведінці, рисах характеру. Якщо пам’ять отримує надзвичайний розвиток, то змінюється внутрішній світ людини – стає більш гармонійним, багатшим без негативних наслідків для здоров’я.

Мислення, пам’ять та уява нероздільні, тому розвиваючи одну ланку, ми розвиваємо й інші.Розвиваючи вправами з ейдетики уяву та пам’ять, людина наближує себе до ідеального, природного типу мислення.Класичні методики навчання передбачають механічне запам’ятовування (зазубрювання). Однак, це не дуже ефективно, оскільки при зазубрюванні людина напружує в основному зорову та слухову пам’ять, решта каналів сприйняття не задіяні, а однобока інформація не полегшує, а ускладнює роботу мозку. При цьому мозок ніяк не розвивається, а нова інформація запам’ятовується важко і не затримується надовго. Набагато ефективніше навчитися образному запам’ятовуванню. Якщо людина має добре сформовані навички образного мислення, то вона здатна легко, швидко та без напруження запам’ятати великі обсяги інформації. При цьому ця інформація збережеться у довготривалій пам’яті, і людина зможе нею легко скористатися у будь-який момент, коли їй це знадобиться.

Методика роботи з образами надзвичайно ефективна. Динаміку розвитку пам’яті можна бачити на прикладі запам’ятовування не пов’язаних між собою слів. Якщо на першому занятті це 5 – 7 слів з десяти, то після проходження навчання студент відтворює 20 – 30 слів з першого разу і не лише у прямому порядку, але й у зворотному. Після проходження навчання людина прекрасно запам’ятовує тексти, вірші, правила, формули, географічні назви, історичні дати, іноземні слова. Крім того, завдяки вивченню ейдетики люди вчаться реагувати на стресові ситуації або спогади про них.Гуманітаріям, які не люблять абстрактні числа, формули, фігури, ейдетика допоможе полюбити математику, адже такі люди навчаться бачити цифри живими, уявляти числа і фігури, навіть спілкуватися з ними. 

Дитячий центр Дошколярик

Довірте свою дитину професіоналам!

Комплексна підготовка до школи, англійська мова, міні-садок, група продовженого дня, денні табори, логопед, ментаніум, художня студія

Контакти

Адреса

м.Вінниця ,
вул. Визволення, 2
вул. Ю.Клена, 28

Copyright © 2017 - 2024 Дитячий центр Дошколярик
Розробка та програмування Dream-Line

Не вірно введені дані