Ментальна арифметика

Ментальна арифметика
 

Ментальна арифметика – це швидка образна лічба. Однак, навичка швидко рахувати в уяві, так би мовити, побічний ефект цієї методики, адже основна мета –розвиток уяви і раціональне використання обох півкуль головного мозку за рахунок їх активізації та формування стійких нейронних зв’язків. 
Це дозволяє мозку розвиватися більш гармонійно. Оскільки при навчанні ментальній лічбі застосовуються обидві руки (відповідно, обидві півкулі мозку), а потім ще й долучається уява, то ця методика розвиває не лише логіку та здатність до математичних обчислень, але й творче мислення. 
На першому етапі студенти навчаються рахувати на рахівниці за допомогою рук, потім лічба переноситься в уяву – студент уявляє рахівничку без зорової підтримки. Таким чином, розвиваються не лише дрібна моторика, зорова пам’ять та швидкість реакції, але й уява, фантазія, інтуїція.

Ментальна арифметика тренує зорову, слухову та рухову пам’ять, а також сприяє розвитку багатозадачності мозку. Розвиваючи синхронно обидві півкулі мозку, людина стає більш уважною та впевненою в собі, легше засвоює нову інформацію, що в свою чергу, значно підвищує якість життя. У поєднанні з нейрогімнастикою розвиває дрібну моторику, тренує увагу та концентрацію. На відміну від калькулятора, який лише гальмує розумову діяльність, лічба за методикою ментальної арифметики стимулює розумовий розвиток. Всесвітня організація ЮНЕСКО визнала ментальну арифметику одним з найцінніших історичних, культурних нематеріальних артефактів.Оволодіння базовими знаннями цієї древньої науки надає людині багато переваг, адже завдяки покращенню пам’яті легше і швидше запам’ятовуються великі обсяги нової інформації (вірші, правила, іноземні слова), а розвинена уява сприяє підвищенню рівня інтелекту та розвитку закладених природних талантів людини.

Займатися ментальною арифметикою можна вже починаючи з 5 років.Ментальна арифметика – це тренажер для мозку. Як і при будь-якому іншому занятті результат буде у разі регулярних тренувань при постійному збільшенні навантаження. Прогрес зупиняється, якщо не збільшувати навантаження. Ефективність прямо залежить від кількості тренувань, людина сама може управляти цим процесом.При регулярних тренуваннях уявна лічба виводиться на рівень навички і досягається мета занять – довести лічбу до автоматизму.

Навчання ментальній лічбі здійснюється за допомогою спеціальної рахівниці. Традиційна східна рахівничка називається абакус (так її називають у Китаї) або соробан (так вона називається в Японії). Вік цього стародавнього китайського винаходу налічує вже 5 тисяч років, але й до сьогодні абакус використовується в початковій школі в країнах Сходу для навчання усним обчисленням. 

Дитячий центр Дошколярик

Довірте свою дитину професіоналам!

Комплексна підготовка до школи, англійська мова, міні-садок, група продовженого дня, денні табори, логопед, ментаніум, художня студія

Контакти

Адреса

м.Вінниця ,
вул. Визволення, 2
вул. Ю.Клена, 28

Copyright © 2017 - 2024 Дитячий центр Дошколярик
Розробка та програмування Dream-Line

Не вірно введені дані